درباره ما

شرکت آرش شاتین در راستای بومی سازی محصولات روز دنیا برای نخستین بار در ایران در تاریخ ۱۴/۱/۱۳۹۲ با تكيه بر ۸ اختراع و چندين محصول مهندسی معکوس و تجربه نیروهای متخصص با بیش از يك دهه تلاش جهت بومي سازي تكنولوژي PFD موفق به طراحی و تولید انبوه تجهیزات تخصصی نجات، تعلیق، فلوتیشن و مخازن انعطاف پذیر سوخت و آب شده و دارای توانمندی در ساخت انواع استخر، چادرهای بادی و ساختارهای باد شونده می باشد. در این راستا شرکت موفق به کسب تاییدیه سمتا و استاندارد ICS جهت تولید تحت استاندارد SOLAS و همچنین استاندارد بین المللی CE و تایید استاندارد خاص ISO12402-1:2005 BSEN و BS EN ISO 12402-3:2006+A1:2010 از موسسه بین المللی Global Testing Report مخصوص تجهیزات نجات شده است. با توجه به همکاری شرکت با سازمانهای معتبر دولتی و غیر دولتی محصولات شرکت دارای تاییدیه های فنی از بسیاری از سازمانها و… و همچنین تاییدیه دانش بنیان و تاییدیه بنیاد نخبگان می باشد.

حماسه آرش كه در تيريشت به تفصيل از آن سخن رفته است در زمان شاهي منوچهر نوه ايرج روي داد. در آغاز سلطنت منوچهر تورانيان قسمت مهمي از كشور ايران را گرفتند. ايرانيان بسيار ناراحت و غمگين بودند، تا اينكه قراردادي بين منوچهر و افراسياب منعقد شد مبني بر اينكه يكي از تيراندازان دلير ايران تيري به سوي شرق ايران پرتاب كند. هر جا كه تير فرود آمد آنجا مرز دو كشور است. آرش يكي از دليرترين تيراندازان ايران اين رسالت بزرگ را بعهده گرفت و از فراز كوه البرز در بامداد تير روز و تير ماه يعني دهم تير، كار بزرگ و حماسه آفرين خود را انجام داد.

براي اينكه تير مزبور تا حد امكان فاصله دورتي را بپيمايد و در نتيجه شكور ايران وسيع تر و گسترده تر شود با منتهاي زور و قدرت و نيرو تير را از كمان كشيد آنگونه كه تمام نيروي جان خود را در آن نهاد و پس از رها شدن تير پيكر آرش پاره پاره شد. اما تير آرش كه بفرمان خداوند از بامداد تا نيمروز مسافت بسيار طولاني را طي كرد نيمروز بر ساق درخت گردويي در ساحل جيحون فرود آمد و آنجا مرز ايران و توران شد. در شاهنامه اشاره‌اي به اين رويداد نيست. حماس آرش يكي از زيباترين حماسه‌هاي پر راز و رمز جاودانگي ايران است.

در کتاب‌های پهلوی و نیز در کتاب‌های تاریخ دوران اسلامی به آن اشاره  شده‌است. ابوریحان بیرونی، در نسک خود به نام «آثارالباقیه» به هنگام توصیف «جشن تیرگان»، داستان آرش کمانگیر را بازگو می‌کند و ریشه این جشن را از روز حماسه آفرینی آرش می‌داند.

در اوستا آرش را اِرِخشه خوانده‌اند و معنایش را نیز کسانی معناهایی کرده‌اند: از آن دسته «تابان و درخشنده»، «دارنده ساعد نیرومند» و «خداوند تیر شتابان». در اوستا بهترین تیرانداز ارخش نامیده شده‌است که گمان بر این است که همان آرش باشد. بعضی معنی آرش را درخشان دانسته‌اند. و برخی بر این باورند که منظور از آرش، حاکم پارتی گرگان بوده که به زور تیر و کمان دشمن را از مرز ایران دور کرده‌است.

طبری نیز این کماندار را  آرش شاتین  می‌نامد و نولدکه حدس می‌زند این کلمه تصحیف جمله اوستائی  خَشووی ایشو  باشدچه معنی آن «خداوند تیر شتابنده » است که شهرت یا لقب آرش بوده‌است. و بروایت دیگر رب النوع زمین (اسفندارمذ) تیر و کمانی به آرش داد و گفت این تیر دورپرتاب است لکن هرکه آن را بیفکند در همان جا بمیرد. و آرش با این آگاهی تن بمرگ درداد و تیر اسفندارمذ را برای سعه و بسط مرز ایران بدان صورت که گفتیم بیفکند و درحال بمرد.

"" به علاقه مندی ها اضافه شد